W świecie małego odkrywcy – na co zwrócić uwagę, gdy urządzasz pokój dziecka? Dekoria.pl

wróć do aktualności

Podczas aranżowania pokoju malucha warto pozostawić dużo przestrzeni dla… wyobraźni! Dzieci nie potrzebują wielu elementów wyposażenia, by dobrze się bawić – wybierzmy za to meble i akcesoria najwyższej jakości. Jak stworzyć pokój dziecięcy, by zadbać o komfort jego małych mieszkańców?

Pokój dziecka powinien rosnąć razem z nim. Aby nie zmieniać co chwilę aranżacji wnętrza, wybierz uniwersalne wzory, które będą odpowiednie zarówno dla niemowlęcia, jak i kilkuletniego szkraba. Znajdziesz je w kolekcji Adventure stworzonej przez markę Dekoria.pl. Proste, naturalne i przyjemne w dotyku tkaniny pomogą Ci urządzić przytulne i bezpieczne wnętrze.

Komfortowy sen malucha

Rodzice wiedzą, jak kluczowy dla rozwoju małego dziecka jest spokojny sen. Warto więc wyposażyć pokój dziecięcy w rolety, które zagwarantują odpowiednie zaciemnienie w pomieszczeniu, w którym śpi dziecko.

Rolety rzymskie Capri z oferty marki Dekoria.pl występują w wielu wzorach, więc z łatwością dobierzesz deseń pasujący do pokoju dziecka – zarówno dziewczynki, jak i chłopca. Ponieważ nie posiadają one dolnej falbany, po podciągnięciu zajmują mniej miejsca, co doskonale sprawdzi się zwłaszcza w niewysokich pomieszczeniach.

Czas na zabawę

Dziecięcy pokój codziennie zmienia swoją rolę – raz jest indiańską wioską, by za chwilę zamienić się w zamek księżniczki – zadbaj zatem o akcesoria, które przydadzą się wszystkim bohaterom. Wygodne pufy i poduszki sprawdzą się podczas narady Indian i spotkania dam dworu. Zadbaj o spójny charakter dodatków, np. poprzez wybór tkanin z jednej kolekcji.

Poszewka Kinga może być uszyta z tkanin z kolekcji Adventure, dzięki czemu stanowi idealny dodatek do dziecięcego pokoju, zwłaszcza, gdy zmęczone zabawą maluchy będą potrzebowały krótkiej drzemki.

Marka Dekoria.pl przygotowała też puf, który swoim kształtem przypomina literę „L”, dzięki czemu może też pełnić funkcję fotela z wygodnym podparciem dla głowy. To dobry wybór dla starszych dzieci, które sporo czasu spędzają na czytaniu – puf dopasowuje się bowiem do kształtu ciała i pozwala odciążyć kręgosłup.

Inny siedziskiem, które przyda się zwłaszcza podczas wizyty gości, jest puf w kształcie twardej kostki. Łatwo go przestawić, może też być stolikiem podczas grania w gry planszowe. Wielofunkcyjność to słowo-klucz podczas urządzania pokoju dziecięcego.

Porządek w indiańskiej wiosce

Dziecięce pasje mogą stać się inspiracją do dekoracji pokoju. Ponieważ często się zmieniają, lepiej uwzględnić je w dodatkach, które łatwo wymienić. Jeśli pokój dziecka od dłuższego czasu jest indiańską wioską, ozdóbmy ściany np. obrazkiem Tipi lub Arrows. Sam namiot łatwo też wyczarować z tkanin w indiańskie wzory.

Po skończonej zabawie zadbajmy o porządek. Od samego początku angażujmy dziecko

w sprzątanie swoich zabawek. Ułatwią to pudełka, do których może schować swoje skarby. Drewniana skrzynka Fun Stuff z rysunkiem uroczego jeża jest wyposażona w kółka, dzięki czemu łatwiej wyruszyć z nią na poszukiwanie zaginionych zabawek. Dzięki neutralnej kolorystyce łatwo wpisze się w każde wnętrze.


Podczas urządzania pokoju dziecka należy uwzględnić jego potrzeby i zmieniające się pasje. Stwórzmy więc bezpieczną przestrzeń, która służy rozwojowi wyobraźni małego odkrywcy.

Tipi to wymarzona kryjówka dla dziecka w mieszkaniu Idealne miejsce w salonie do zabaw z dzieckiem Na wygodnej pufie w pokoju dziecięcym w mieszkaniu wrocław Drewniane zabawki, fotel przy łóżeczku dziecięcym dodadzą elegancji wnętrzu