Wrocław, Szczepin, ul. Litomska Kliknij aby zobaczyć na mapie

wróć do listy

Lokum Viva to inwestycja zlokalizowana przy ulicy Litomskiej. W dwóch kameralnych budynkach powstały 183 mieszkania w atrakcyjnych metrażach, od 28 do 90 mkw. Inwestycja została zrealizowana jednoetapowo i jest oddana do użytku mieszkańców.

Lokum Viva to zestaw klasycznych i sprawdzonych rozwiązań projektowych. Wszystkie mieszkania posiadają osobne przedpokoje, a strefy kuchenne zaplanowano zarówno w formie popularnych aneksów jak i osobnych kuchni. Funkcjonalny projekt umożliwia zmianę układu mieszkania na ekonomicznym metrażu - z dwupokojowego z osobną kuchnią na trzypokojowe z aneksem kuchennym. Lokum Viva to komfort wyboru dogodnej przestrzeni.

Lokum Viva to ponadczasowa elegancja wyrażona w stonowanej pastelowej kolorystyce budynków oraz nowoczesnej i funkcjonalnej zabudowie, której proste bryły rozrzeźbione będą detalami elewacji.

... i wygoda w centrum!

Wrocławski Szczepin urzeka wyjątkową lokalizacją. Ulica Litomska to kameralna przestrzeń w centrum miasta (5 minut do Rynku). To wygodne miejsce do życia z idealną komunikacją i bogatą infrastrukturą - zaplecze handlowo – usługowe i rekreacyjne (Centrum Treningowe – aerobik, tenis, fitness, siłownia), urzędy (ZUS, Poczta, placówki bankowe), szkoły (SP 46 z krytą pływalnią, SP 18, Gimnazjum 37, Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące), biurowce oraz centra kulturalno – rozrywkowe. 

Lokum Viva to gwarancja tradycyjnych wartości Lokum Deweloper - wysoka jakość w dobrej cenie.

Lokum Viva to wzorcowe rozwiązanie dla ludzi ceniących wygodę życia w centrum oraz osób inwestujących w nieruchomości - to decyzja, która procentuje.

Standard mieszkań i osiedla

Lokum Viva to zespół dwóch kameralnych budynków. Stonowana elegancja zabudowy idealnie komponuje się z urokliwą architekturą staromiejskiego Szczepina.

Lokum Viva to gwarancja wysokiej jakości wykonania oraz starannie przemyślana koncepcja zagospodarowania terenu. Mieszkańcy mają do dyspozycji przestronne podziemne garaże wielostanowiskowe oraz naziemne miejsca parkingowe, cichobieżne windy w każdym budynku oraz bezpieczny plac zabaw dla najmłodszych, dostępny tylko dla mieszkańców osiedla. Otoczenie budynków zdobi oryginalnie zaaranżowana zieleń oraz właściwie zaprojektowane oświetlenie. Strefy zieleni wypełniają liczne drzewa, krzewy i winorośle, m. in. trzmielina Fortunea, winobluszcz trójklapowy, dereń biały czy tawuła japońska. Zachwycą także kolorowe kwiaty hortensji bukietowych, róż okrywowych i mahonii pospolitej. Elewacja budynków utrzymana jest w przyjaznej, pastelowej tonacji, którą zdobią subtelne detale.

W trosce o podwyższony komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, kontynuujemy sprawdzone na innych osiedlach Lokum Deweloper rozwiązania projektowe - wszystkie lokale wyposażone są w drzwi antywłamaniowe oraz system wideodomofonów. Dodatkowo, mieszkania na parterze mają zamontowane rolety zewnętrzne. Bramy wjazdowe do garaży podziemnych są otwierane automatycznie przy pomocy pilota.

Mieszkanie na osiedlu Lokum Viva to ponadczasowy styl i komfort.

Pobierz standard wykonania Pobierz

Standard mieszkań i osiedla

Opis inwestycji
Lokalizacja inwestycji
Pokaż trasę dojazdu do:
Sklepy
Stacje benzynowe
Przystanki autobusowe
Przystanki tramwajowe
Szkoły i przedszkola
Zdrowie, uroda, rekreacja
Banki i bankomaty
Lokalizacja inwestycji
Galeria
Szczepin na fotografii

Drugie życie wrocławskiego Szczepina

Kiedyś wyjątkowy, w czasie wojny doszczętnie zniszczony, a po niej szybko odbudowany. O wrocławskim Szczepinie przez lata nie mówiło się wiele. Teraz pojawia się w tym miejscu atrakcyjna architektura, a osiedle cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców.

Szczepin to miejsce wyjątkowe. - Tu aurę przeszłości czuć w powietrzu. Tylko nie każdy tę przeszłość zna – mówi Tadeusz Szczyrbak, były przewodniczący rady osiedla Szczepin, miłośnik i popularyzator jego historii.

Odkryj Szczepin na nowo - obejrzyj archiwalne i współczesne zdjęcia Placu Jana Pawła II, ul. Litomskiej czy Legnickiej!

 

Stylowe przedmieścia

Przez lata dzielnica miała charakter robotniczo-przemysłowy i może tym kierował się Witold Molicki, projektując osiedle w latach 60. Przedwojenny Szczepin był stylowy. Głównie dzięki równej, rzędowej zabudowie, brukowanym uliczkom czy eleganckim witrynom sklepowym. - To było miejsce momentami magiczne. Wszystko za sprawą mieszczańskich kamienic, które zaczęły powstawać w latach 20. dziewiętnastego wieku. Potem zaczął się kształtować plac Zwycięstwa, w miejscu dzisiejszego placu Jana Pawła II. I to był jeden z najbardziej efektownych placów Wrocławia – opowiada zastępczyni dyrektora Muzeum Miejskiego Wrocławia Halina Okólska.

Na początku XX wieku po jednej stronie placu stanął pomnik Otto von Bismarcka, a po drugiej fontanna, która nieco tylko przesunięta stoi do dziś. To był przedsionek Szczepina. Na fotografiach skierowanych w stronę ulicy Legnickiej widać było elegancką czynszową zabudowę. A potem zaczął dominować nad nią ukończony w 1913 roku monumentalny kościół św. Pawła, który stał w miejscu dzisiejszego Dolmedu. Niestety zostały po nim tylko zdjęcia.

Pod patronatem Świętego Mikołaja

Rodowodu Szczepina trzeba szukać w średniowieczu. Jego nazwa pochodzi od wsi, która jako niemiecki Tschepine przetrwała do 1808 roku. Potem teren – w linii północ-południe mieszczący się między dzisiejszymi ulicami Długą i Braniborską, a na linii wschód-zachód od placu Jana Pawła II do linii kolejowej – włączono do Wrocławia jako Przedmieście Mikołajskie. Nazwę zawdzięcza kościołowi św. Mikołaja, który stał u zbiegu Zachodniej i Rybackiej. Były to w sumie trzy świątynie, niszczone i odbudowywane począwszy od XII wieku, aż do doszczętnego zniszczenia w 1945 roku. Święty Mikołaj ostał się jeszcze w nazwie stacji kolejowej – Wrocław Mikołajów. Natomiast ślad po Bramie Mikołajskiej, średniowiecznych wrotach do miasta, został jedynie w nazwie sklepu w przejściu podziemnym na placu Jana Pawła II.

Pamiątki po wojnie

Publikacje, książki, archiwalne zdjęcia i obrazy to największe świadectwo dawnej świetności tego miejsca. Oblężenie wojsk radzieckich w 1945 roku zrównało je z ziemią w 90 procentach. Szczepin był linią frontu obrony Festung Breslau. Pod ciągłym ostrzałem i na skutek licznych pożarów runęło niemal wszystko. Co ciekawe, monumentalny kościół św. Pawła, broniący Wrocławia Niemcy zburzyli sami. Wysadzili go w powietrze, bo stanowił punkt odniesienia do ostrzału dla nacierających od zachodu wojsk radzieckich.

Na Szczepinie ocalały jedynie fragment osiedla Westend przy ulicy Słubickiej i budynek Solidarności, w którym przed wojną mieściła się fabryka papierosów. Pamiątką po wojnie jest też bunkier na placu Strzegomskim, czyli schron przeciwlotniczy wybudowany w 1942 roku, dziś siedziba Muzeum Współczesnego. Pozostał więc popiół, w którego miejsce zaczęto w latach 60. stawiać bloki mieszkalne z płyty.

Nowoczesny sznyt

Zaprojektowane przez Molickiego bloki miały bardzo dużą zaletę - nie zajęły całego osiedla. Zostało sporo miejsc, które umiejętnie zagospodarowane dały tej części Wrocławia szansę na drugie życie. Widać dziś pomysły i konsekwencję w dążeniu do uatrakcyjnienia tej przestrzeni w rozmaity sposób.

Mamy projekty nowatorskie, jak chociażby wyremontowany budynek Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, pamiętający jeszcze stare kino Mozaika. Inny pomysł, ale z równie dobrym skutkiem zrealizowano na placu Strzegomskim. Kiedyś szary bunkier, dziś odnowiony już jako muzeum dumnie wznosi się nad okolicą. Świadomie, nie pozbawiając bryły obiektu jej historycznego charakteru.

Ulica Litomska – przy której dziś powstaje osiedle Lokum Viva – przed wojną, dokładnie od 1895 roku, nosiła nazwę Leuthen Strasse, upamiętniając tym samym zwycięską bitwę Fryderyka Wielkiego pod Lutynią w 1757 roku. W tej okolicy do dziś pozostały także pochodzące z początku XX wieku kamienice przy ulicy Łęczyckiej, czy budynki zespołu szkół przy ulicy Młodych Techników.

 

Szczepin na fotografii
Strefa korzyści
Znajdziemy dla Ciebie
wymarzone mieszkanieMieszkania Wrocław Centrum – Lokum Viva

Jeżeli kochasz centrum Wrocławia, ale równie mocno cenisz sobie spokój, Lokum Deweloper przygotował dla Ciebie ofertę mieszkania, które spełnia oba powyższe wymagania. Lokum Viva to inwestycja zlokalizowana przy ulicy Litomskiej w bliskim sąsiedztwie centrum – od Starego Miasta to zaledwie kilkanaście minut spacerkiem – ale w przyjemnej i zacisznej okolicy nieopodal Odry.

Nowe mieszkania w centrum Wrocławia

W ramach inwestycji – w dwóch kameralnych budynkach – powstały 183 mieszkania w metrażach od 28 m² do 90 m². Wszystkie mieszkania na sprzedaż posiadają odrębny przedpokój, a do wyboru są mieszkania z aneksem kuchennym lub oddzielnym pomieszczeniem przeznaczonym na kuchnię. Mieszkania w inwestycji Lokum Viva zostały zaprojektowane tak, aby dać właścicielom komfort zmiany układu pomieszczeń wedle własnych potrzeb - projekt umożliwia zmianę układu mieszkania na ekonomicznym metrażu 
- z dwupokojowego z osobną kuchnią na trzypokojowe z aneksem kuchennym

Podwyższony standard deweloperski – mieszkania na sprzedaż w centrum

Inwestycja cechuje się wysoką jakością wykonania oraz doskonałym projektem, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających Klientów. Lokum Viva zachęca atrakcyjnym stosunkiem ceny do jakości, innowacyjnością oraz solidnością.
Mieszkanie w centrum miasta i doskonała komunikacja z resztą miasta to nie jedyne zalety osiedla Lokum Viva:
•    w każdym budynku działają cichobieżne windy
•    mieszkania na parterze posiadają zewnętrzne rolety
•    bezpieczeństwo zapewniają antywłamaniowe drzwi i videodomofony
•    posadzki korytarzy wyłożone są płytkami gress
•    mieszkania posiadają przestronne balkony i tarasy
•    dla dzieci dostępny jest bezpieczny plac zabaw
•    budynki są ocieplone i elegancko zdobione nowoczesnymi detalami
Dołącz do zadowolonych mieszkańców kameralnego osiedla Lokum Viva i ciesz się nowoczesnym mieszkaniem w pobliżu centrum miasta.