Weź udział w Konkursie - kwiecień 2016

wróć do aktualności

Zapraszamy Państwa do udziału w wyjątkowym konkursie „Kolej na neon”, w ramach którego powstanie neon nawiązujący do bogatej historii świetlnych reklam we Wrocławiu. Tym samym chcemy przywołać i kontynuować tę szczególną miejską tradycję.

Neon, który zostanie wybrany w konkursie, zaplanowaliśmy zainstalować na jednym z budynków naszego osiedla Lokum Victoria, przy ul. Tęczowej, na Starym Mieście we Wrocławiu. Świetlny Szyld będzie witał i żegnał osoby podróżujące koleją do Wrocławia lub w kierunku Poznania i Szczecina.

Konkurs trwa od 8 kwietnia do 28 czerwca i został podzielony na dwa etapy.

I ETAP

punktator o Zadaniem uczestników będzie przesłanie propozycji hasła neonu, które będzie liczyło maksymalnie 5 słów i będzie nawiązywało do historii neonów miejskich lub niepowtarzalnej atmosfery i historii Wrocławia.

punktator o Zgłoszenia należy przesyłać e-mailem na adres konkurs@lokumdeweloper.pl od 8 do 29 kwietnia.

punktator o Spośród nadesłanych haseł kapituła konkursu wybierze jedno zwycięskie, które będzie wykorzystane w drugim etapie konkursu. Autor najlepszego hasła otrzyma wygraną w wysokości 3 tys. zł, nagrodzeni zostaną także pomysłodawcy haseł, które zajmą II i III miejsce.

 

II ETAP

punktator o Ten etap konkursu to praca artystów i studentów ASP. Ich zadaniem będzie graficzne, kreatywne opracowanie wybranego przez jury hasła, w formie świetlnego neonu. Projekt musi być możliwy do zrealizowania w tradycyjnej technologii neonowej, mieścić się w wymiarach maksymalnie 15 m x 1,5 m oraz być spójny z treścią napisu.

punktator o Na przesłanie swojej pracy e-mailem na konkurs@lokumdeweloper.pl oraz dostarczenie jej do naszej siedziby uczestnicy drugiego etapu mają czas od 11 maja do 19 czerwca.

punktator o Wszystkie przesłane projekty neonów oceni kapituła konkursu, która wybierze zwycięską pracę. Jej autor otrzyma 3 tys. zł.

 

Nagroda specjalna

Dodatkowo w okresie od 20 do 26 czerwca na stronie gazetawrocławska.pl będzie trwało głosowanie czytelników, którzy wybiorą zwycięzcę nagrody specjalnej. Autor projektu neonu wybranego w internetowym plebiscycie otrzyma nagrodę w wysokości 1000 zł, a wśród głosujących zostaną rozdane nagrody rzeczowe - vouchery do wrocławskich instytucji kulturalnych: Hydropolis, Kina Nowe Horyzonty, Dolnośląskiego Centrum Filmowego, ZOO, Teatru Capitol.

 

Organizatorem konkursu „Kolej na neon” jest Lokum Deweloper, a partnerami Fundacja Neon Side Wrocław oraz Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Partnerem medialnym konkursu jest Gazeta Wrocławska.

Regulamin konkursu ze szczegółowymi zasadami do pobrania TUTAJ.

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!