Osiedle Lokum Victoria – tradycja łączy się z nowoczesnością

wróć do aktualności

Ulica Tęczowa zlokalizowana jest na Starym Mieście. W pobliżu znajduje się Rynek a także liczne szkoły, przedszkola, uczelnie wyższe, centra sportowe i handlowe. W tej atrakcyjnej lokalizacji powstaje osiedle Lokum Victoria, które łączy zrewitalizowane XIX-wieczne budynki z nowoczesną architekturą o podwyższonym standardzie.

Historyk sztuki UWR, dr Łukasz Krzywka w materiale filmowych zdradza więcej informacji na temat  rewitalizacji historycznej zabudowy znajdującej się na terenie inwestycji. Prezes Zarządu Lokum Deweloper, Bartosz Kuźniar opowiada o planach dotyczących zagospodarowania części wspólnych osiedla.

Zobaczcie filmik:

Piękno XIX-wiecznych obiektów znakomicie podkreśli starodrzew oraz nowo nasadzona roślinność.  Wśród zieleni będą znajdowały się bezpieczne place zabaw, sprzęt do ćwiczeń oraz fontanny. Tak zaaranżowana przestrzeń będzie sprzyjać relaksowi na świeżym powietrzu. 

Na terenie osiedla Lokum Victoria znajdą się kawalerki oraz mieszkania 2-,3- i 4-pokojowe w metrażach od 30 do nawet 100 m2. Część z nich wyposażona zostanie  w tarasy lub osobne garderoby. Dostępne będą również mieszkania z możliwością zmiany układu na ekonomicznym metrażu, z 2 pokoi z kuchnią, na 3 pokoje z aneksem kuchennym. Klucze do swojego wymarzonego lokum odebrali już właściciele mieszkań z pierwszych etapów.. Prace nad kolejnymi etapami osiedla cały czas postępują. W III kwartale 2017 roku zostanie zrealizowanych 269 mieszkań z etapów IVa, IIa i IVb. Realizacja 240 mieszkań z etapu Va zaplanowana jest na II kwartał 2018 roku.

Osiedle Lokum Victoria znakomicie wpisze się w istniejącą już tkankę miejską, a jednocześnie sprawi, że ulica Tęczowa stanie się ciekawym punktem na mapie Wrocławia. Zabudowa o podwyższonym standardzie oraz starannie zaprojektowane części wspólne będą harmonizowały z zrewitalizowanymi budynkami, które przypominają o historii miasta.  Zakup mieszkania na Starym Mieście to rozsądna inwestycja, która nigdy nie straci na wartość.