Osiedle Lokum Vena nagrodzone w konkursie Budowa Roku 2019! wróć do aktualności

II etap osiedla Lokum Vena otrzymał nagrodę I stopnia w ogólnopolskim konkursie Budowa Roku 2019. Jurorzy docenili inwestycję za rewitalizację zespołu zabytkowej zabudowy przy ul. Poniatowskiego we Wrocławiu oraz jej adaptację do nowej funkcji mieszkaniowo-usługowej.


Nagrodzona realizacja to wyjątkowe połączenie przeszłości i współczesności. Rdzeń osiedla stanowią historyczne budynki wzniesione pod koniec XIX i na początku XX w., które zostały gruntownie odrestaurowane i dostosowane do potrzeb współczesnych użytkowników.

W procesie rewitalizacji poddano konserwacji oraz odtworzono wiele oryginalnych elementów architektonicznych i dekoracyjnych. Są to m.in. ceglane elewacje budynków, konstrukcje balkonów, marmurowe okładziny i mosiężne balustrady na głównej klatce schodowej oraz odkryte w trakcie prac konserwatorskich malowidła na wspornikach łuków sklepiennych, a także ogrodzenie osiedla. W odrestaurowanych murach znajduje się 90 luksusowych apartamentów, których wysokość sięga 3 metrów, a wnętrza są pełne światła dzięki dużym oknom typu portfenetre. 

Niezwykle atrakcyjną przestrzenią jest dziedziniec osiedla z zachowanym starodrzewem, starannie dobranymi gatunkami roślin i stylizowaną małą architektura nawiązującą do estetyki XIX-wiecznej zabudowy. 

Oferta inwestycji Lokum Vena znajduje się tutaj.

Budowa Roku to konkurs organizowany co roku przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. W tym roku odbyła się jego 30. edycja. Celem konkursu było wyłonienie obiektów budowlanych, w których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne. 

 

Deweloper Wrocław - znajdź swoje LOKUM

Sprzedaż mieszkań na bardzo korzystnych warunkach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Dlaczego warto?

  • Lokum Deweloper to firma z tradycjami i ogromnym doświadczeniem - istniejemy od 2004 roku. Nasza wieloletnia praktyka gwarantuje bezpieczną inwestycję i rzetelne wykonanie.
  • Jesteśmy solidni. Wywiązujemy się z umów - na bieżąco informujemy naszych Klientów o postępach prac. Dbamy o nieruchomości również po oddaniu ich do użytkowania.
  • Oferujemy mieszkania w atrakcyjnych cenach. Doradcy finansowi, z którymi współpracujemy, pomogą wybrać najkorzystniejsze warunki sfinansowania wymarzonego mieszkania.
  • Projektując inwestycje, dużo uwagi poświęcamy częściom wspólnym - nasze osiedla są pełne zieleni, pojawiają się na nich również dodatkowe atrakcje takie jak fontanny. Na każdym osiedlu znajdują się bezpieczne place zabaw. Dbamy o to, żeby otoczenie było bardzo przyjazne dla mieszkańców.
  • Najwyższa jakość oraz staranność wykonania - to cechy każdego z naszych projektów.
  • Przemyślane układy projektowanych wnętrz - dzięki temu urządzisz komfortowe lokum odpowiadające Twoim potrzebom.
  • Budowane przez nas mieszkania powstają w dogodnych lokalizacjach ze świetną komunikacją i wygodnym dojazdem.
  • Zależy nam na bezpieczeństwie naszych mieszkańców, dlatego projektujemy osiedla strzeżone.

Nowe budownictwo - oczywiście!

Od wielu lat tworzymy niepowtarzalne miejsca, które cieszą wygodą i funkcjonalnością. Nasze inwestycje projektowane są z myślą o komforcie przyszłych mieszkańców. Funkcjonalnie rozplanowane przestrzenie, najwyższa jakość materiałów i eleganckie detale sprawiają, że utrzymane w nowoczesnej estetyce osiedla stają się idealnym miejscem do życia. Przekonaj się!

Zobacz nasze nieruchomości online!