Na portalu TuWroclaw.com podpowiadamy, jak mieszkać

wróć do aktualności

Portal informacyjny TuWroclaw.com opublikował rozmowę z Bartoszem Kuźniarem, prezesem Lokum Deweloper.  Prezes opowiada m.in. o trendach na rynku pierwotnym i ocenia, dlaczego jest to dobry czas na kupno nowego mieszkania.

 

Portal informacyjny TuWroclaw.com powstaje z myślą o mieszkańcach regionu. Publikuje najnowsze informacje, śledzi trendy biznesowe i mieszkaniowe na wrocławskim rynku. Z tego powodu jest również zainteresowany rynkiem mieszkań, na którym ostatnio sytuacja zmienia się dynamicznie. Te zmiany objaśnił i podsumował prezes Lokum Deweloper Bartosz Kuźniar.

Jak wynika z rozmowy, mimo że zakończył się program Rodzina na Swoim, liczba sprzedawanych mieszkań wcale nie zmalała. Przeciwnie, wrocławianie chętnie ruszyli po nowe mieszkania, a rynek pierwotny odczuł największe ożywienie od czasu boomu w 2007 roku. Również rok 2014 ma sprzyjać decyzjom zakupowym.

- W tym roku przy zaciąganiu kredytu hipotecznego musimy mieć przynajmniej 5% wkładu, co może utrudniać uzyskanie kredytu. Ne jest to jednak kwota nie do przeskoczenia. Pamiętajmy przy tym, że wkład własny może oznaczać lepsze warunki kredytowania, czyli niższe raty. Zatem 2014 rok to wciąż dobry czas na szukanie mieszkania, tym bardziej, że od przyszłego roku wymagany wkład własny będzie wynosił już 10% - czytamy w rozmowie z Bartoszem Kuźniarem.

Całą rozmowę można przeczytać na portalu TuWroclaw.com