Lokum Deweloper finalizuje budowę osiedla Lokum Victoria

wróć do aktualności

Otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie etapu Vc osiedla Lokum Victoria na wrocławskim Starym Mieście. Oddanie tej części kończy realizację inwestycji przy ulicy Tęczowej.


Gotowy etap Vc to 87 mieszkań 2-, 3- i 4-pokojowych o powierzchni od 33 do 89 m2. Większość z nich znalazło nabywców, ale na przyszłych mieszkańców czeka kilka ostatnich mieszkań. Wraz z tą częścią został oddany do użytku także dziedziniec, na którym znajdują się fontanna, plac zabaw i strefa fitness na wolnym powietrzu.

Lokum Victoria to unikatowa inwestycja położona na Starym Mieście we Wrocławiu, w kameralnej części ulicy Tęczowej. Osiedle łączy w sobie nowoczesną zabudowę z odrestaurowanymi XIX-wiecznymi obiektami. Rewitalizacja budynku biurowego, dawnej hali targowej oraz budynku wagi została już zakończona. Powstanie w nich zaplecze handlowo-usługowe oraz biurowe. Rewitalizacja historycznej zabudowy została przeprowadzona zgodnie z ustaleniami prowadzonymi z konserwatorem zabytków, przy ścisłej współpracy naszych doświadczonych specjalistów z historykiem sztuki doktorem Łukaszem Krzywką. Dzięki temu zabudowa przy ulicy Tęczowej, do tej pory nieco zaniedbana, zyska nowe życie i zostanie przywrócona mieszkańcom.

 

Osiedle zostało starannie zaprojektowane i przemyślane, by było dla mieszkańców przyjazne i komfortowe. Znajdują się tu dwa przestronne dziedzińce                        z fontannami, urokliwą zielenią oraz miejscami do wypoczynku – z pergolami i ławkami. Są tu też  place zabaw i strefy fitness na wolnym powietrzu. Dla miłośników rowerów przy II etapie osiedla stanęła stacja napraw oraz stojaki. Ponadto przed zrewitalizowaną halą zagospodarowane zostało kameralne patio     z fontanną.

Szczególny charakter osiedla podkreśla neon, który powstał na jednym z budynków inwestycji. „Wrocław. Sto mostów – milion uśmiechów” nawiązuje do bogatej tradycji wrocławskich reklam świetlnych, a hasło i projekt zostały wyłonione w konkursie. Neon jest widoczny dla pasażerów pociągów przejeżdżających trasą kolejową E59 między innymi w kierunku Szczecina, Poznania czy Trójmiasta, a także dla spacerujących w okolicach ulicy Tęczowej.

 

Inwestycja jest zlokalizowana w centrum miasta, w niedalekim otoczeniu znajdują się placówki medyczne, edukacyjne, centra handlowo-usługowe                     oraz biznesowe. Rozbudowana sieć komunikacji miejskiej i główne arterie drogowe w pobliżu pozwalają na łatwe dotarcie do wielu części miasta.