Konkurs „Kolej na neon” zakończony!

wróć do aktualności

03.08 w Galerii Sztuki Platon przy ul. Krupniczej we Wrocławiu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, na którym zaprezentowano zwycięski projekt neonu. Jego autorem jest P. Dawid Celek.


Instalacja neonu planowana jest przy ul. Tęczowej 85, na budynku osiedla Lokum Victoria. Stamtąd będzie on widoczny nie tylko dla mieszkańców miasta, ale także pasażerów pociągów podróżujących linią E59 w kierunku Szczecina i Poznania.


I etapie konkursu uczestnicy mieli za zadanie zgłaszać propozycje na hasło neonu. Jury nie miało przed sobą łatwego zadania – wpłynęło ponad 1600 zgłoszeń. Spośród nich wyróżniono propozycję, która budzi skojarzenia z przenikaniem się miasta i płynącej przez nie Odry, a jednocześnie podkreślającą, że Wrocław to miejsce otwarte i pełne przyjaznych ludzi. Hasło zwyciężczyniP. Doroty Rogacz,  brzmi: „Wrocław. Sto mostów – milion uśmiechów”. Zadaniem uczestników II etapu było  opracowanie graficzne powyższegohasła.


Jury, w skład którego wchodzi przedstawiciele Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Fundacji NeonSide oraz Gazety Wrocławskim przy wsparciu merytorycznym Koordynatora Projektu Plastycznego Wystroju Miasta – P. Beaty Urbanowicz doceniło projekt graficzny P. Dawida Celka. Jego praca opiera się na wpisaniu połączonych znaków graficznych obrazujących most i uśmiech w hasło przewodnie.

 


 

 

W konkursie przyznano również nagrodę czytelników Gazety Wrocławskiej, którzy głosowali na najlepszy projekt. Laureatką tego plebiscytu została P. Magdalena Nosowicz.


Konkurs „Kolej na neon” nawiązywał do tradycji wrocławskich reklam świetlnych, które w latach 60 i 70 XX w tak licznie rozświetlały ulice miasta reklamując usługi czy sklepy. Niektóre z nich stały się swoistą wizytówką Wrocławia. Wystarczy przywołać słynny neon „Dobry wieczór we Wrocławiu”, który do dziś wita podróżnych przy Dworcu Głównym. Nowy neon doskonale wpisze się w bogatą tradycję świetlnych szyldów i będzie stanowił jej kontynuację.

 

Bartosz Kuźniar
Prezes Zarządu

Marzena Przeniosło, Wiceprezes Zarządu
Dyrektor Finansowy

 

 

Eryk Nalberczyński, Dyrektor ds. Sprzedaży
wręcza nagrodę główną

Laureaci konkursu

 

 

Daniela Szymczak, Tomasz Kosmalski
Fundacja NeonSide

Prof. Agata Danielak- Kujda, ASP
Eryk Nalberczyński, Lokum Deweloper

 


Osiedle Lokum Victoria znajduje się na Starym Mieście, w pobliżu instytucji kultury takich jak Narodowe Forum Muzyki, Muzeum Miejskie, Opera Wrocławska czy Teatr Polski. Rozbudowana komunikacja miejskainfrastruktura wokół osiedla pozwala na wygodny dojazd w każde miejsce miasta i poza Wrocław. W naszej ofercie znajdą się zarówno kawalerki, jak i mieszkania 2-, 3- i 4- pokojowe w metrażach od 30 do 95 mkw.