II etap osiedla Lokum Vena w sprzedaży

wróć do aktualności

Prestiżowe osiedle Lokum Vena usytuowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie historycznego Ostrowa Tumskiego. Lokalizacja u zbiegu ulic Poniatowskiego i Prusa umożliwia swobodne korzystanie z atrakcji położonego nieopodal Rynku i Wyspy Słodowej.


Inwestycja stanowi unikatowe połączenie zrewitalizowanej XIX-wiecznej zabudowy ze współczesną architekturą. I etap osiedla, obejmujący 181 apartamentów w nowoczesnych budynkach, został oddany do użytku w 2019 roku. W zrewitalizowanej części inwestycji powstało 90 apartamentów o zróżnicowanych metrażach: od 25 do ponad 100 metrów kwadratowychZostały one wprowadzone do oferty, z którą można zapoznać się tutaj.

XIX-wieczne obiekty poddano kompleksowej renowacji, która przebiegała w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków oraz na podstawie dostępnych materiałów archiwalnych i prowadzonych na miejscu badań odkrywkowych. Dzięki temu zaniedbany i zniszczony teren położony w centrum zyskał nowe funkcje, a także harmonijnie wpisał się w przestrzeń miejską.

 

Zaciszny charakter osiedle zawdzięcza bujnej zieleni, która wprowadza kameralny nastrój i daje możliwość wypoczynku. Zachowany starodrzew, z pięknie kwitnącą na wiosnę magnolią, uzupełniono o liczne nowe nasadzenia. Wśród nich znajdują się stylizowane latarnie, ławki, fontanna oraz plac zabaw.

Zapraszamy do obejrzenia apartamentów oraz do kontaktu z naszymi Specjalistami.