Gdzie najlepiej zamieszkać pod Wrocławiem?

wróć do aktualności

Nowe mieszkania w okolicach Wrocławia oraz na jego peryferiach stają się w ostatnich latach coraz bardziej popularne. Wiele osób zamiast życia w sercu dużego miasta woli zamieszkać w sąsiedztwie przyrody, w spokojniejszej,  kameralnej okolicy, mając jednak możliwość szybkiego i wygodnego przedostania się do większej aglomeracji. Dzięki przeważnie dobrze rozwiniętej infrastrukturze wokół miasta, dojazd do Wrocławia często nie zajmuje więcej czasu, niż przejechanie z jednego końca miasta na drugi, zwłaszcza, że do stolicy Dolnego Śląska prowadzi wiele bezpośrednich połączeń kolejowych i autobusowych. Wśród miejscowości pod Wrocławiem, które chętnie wybierane są przez nabywców nowych nieruchomości, znajduje się urokliwa Sobótka. Dlaczego warto postawić własnie na taką lokalziację Dowiesz się tego z poniższego tekstu, zapraszamy do lektury.


Mieszkania pod Wrocławiem – czy warto kupić lokum za miastem?

Na mieszkanie w okolicy Wrocławia decyduje się wiele osób. Część z nich wyprowadza się z dużego miasta „uciekając” przed korkami czy hałasem, a część przenosi się z pobliskich miasteczek i wsi, dobrze znając już zalety mieszkania w okolicach Wrocławia i zmieniając jedynie lokum na nowe. Wśród plusów takiego rozwiązania, jakie niewątpliwie dostrzegają obie te grupy, znajduje się przede wszystkim bliskość przyrody i możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale także szczególny klimat życia w mniejszej społeczności, w której łatwiej nawiązuje się kontakty. Otoczenie natury odpręża i pozwala redukować codzienne napięcia oraz stres, zachęca też do aktywnego trybu życia. Jogging, jazda na rowerze czy zwykły rodzinny spacer wśród zieleni to czysta przyjemność, która w dodatku pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Bardzo ważnym aspektem, przemawiającym na korzyść wyprowadzki „pod miasto”, są też oczywiście stosunkowo tanie mieszkania. Okolice Wrocławia są chętnie wybierane przez osoby, które chcą pozostać w jego pobliżu, ale nie zależy im na codzienności życia w dużej metropolii.   
Warto zwrócić też uwagę na fakt, że mieszkańcy dużych miast są niestety sezonowo narażeni na wdychanie pełnego szkodliwych substancji smogu, mimo że władze i mieszkańcy Wrocławia oraz innych dużych metropolii starają się z tym na różne sposoby walczyć. Trudno jest całkowicie uniknąć zanieczyszczeń i spalin, jednak żyjąc w mniejszej miejscowości zazwyczaj problem ten nie jest aż tak duży , a jeśli się pojawia, to zdecydowanie rzadziej. W takich miejscach jak Sobótka właściwie prawie nie występuje, a oddychać można tam świeżym, niemal górskim powietrzem. Znajdująca się tuż obok Ślęża i otaczający ją Ślężański Park Krajobrazowy tworzą wyjątkowy mikroklimat, zapewniając jednocześnie malownicze widoki, których podziwianie zapewnia niezwykły spokój i pozytywną energię.

 

Gdzie najlepiej zamieszkać pod Wrocławiem?

Osoby poszukujące nowych, tanich mieszkań w okolicy Wrocławia mają do wyboru różne mniejsze i większe miejscowości oraz wsie. Do tych popularnych, które znajdują się najbliżej granic „miasta krasnali” zalicza się między innymi Kobierzyce, Żerniki Wrocławskie, Smolec czy Kąty Wrocławskie. W tych miejscach ceny mieszkań nie są jednak wcale dużo niższe, niż w samym Wrocławiu, dlatego chcąc znaleźć korzystniejszą finansowo ofertę warto poszukać lokum nieco dalej. Szczególnie dobrym pomysłem jest wzięcie pod uwagę miejscowości oferujących swoim mieszkańcom liczne tereny zielone, lokalne wyroby spożywcze i rozwiniętą infrastrukturę. Takim miejscem bez wątpienia jest Sobótka, skąd dojazd do Wrocławia zajmuje jedynie około pół godziny jazdy samochodem.
Jest to wyjątkowo urokliwe miasteczko, gdzie idealne miejsce do życia znajdują dla siebie osoby, którym zależy na zamieszkaniu w cichej, spokojnej okolicy z piękną i bujną przyrodą, zachęcającą do długich spacerów i rozmaitych aktywności fizycznych na świeżym powietrzu. Mieszkańcy Sobótki doceniają możliwość wspierania lokalnych rolników i producentów – w okolicy znajduje się wiele sadów i gospodarstw rolnych, w których powstaje zdrowa, ekologiczna żywność: między innymi miód, kozi ser, tradycyjnie wypiekany chleb, kawa z niewielkich palarni czy różne, smaczne przetwory. Produkowane są tu też doceniane przez Dolnoślązaków rzemieślnicze piwa i wina.
W Sobótce można poczuć górski klimat, zapominając o zgiełku i intensywnym tempie życia w dużym mieście. Jednocześnie ta niewielka miejscowość pod Wrocławiem ma wysoko rozwiniętą infrastrukturę, zapewniającą mieszkańcom zaspokojenie ich codziennych potrzeb. Dostępne są tam szkoły, przedszkola, sklepy i restauracje, przychodnie lekarskie oraz poczta, apteki i banki. O pomysły na ciekawe spędzanie czasu w tej okolicy wcale nietrudno  – poza wspinaczką na Ślężę warto dobrze poznać inne atrakcje Sobótki, na przykład klimatyczny, historyczny rynek czy Muzeum Ślężańskie, w którym można dowiedzieć się wiele o faunie, florze oraz kulturze i tajemnicach, jakie skrywa ta niezwykła miejscowość pod Wrocławiem.

Sobótka-Wrocław: możliwości dojazdu

Decydując się na mieszkanie pod Wrocławiem warto pamiętać o sprawdzeniu różnych możliwości dojazdu do stolicy Dolnego Śląska ze swojego potencjalnego nowego adresu. Praca, szkoła, uczelnia, spotkania ze znajomymi, wydarzenia kulturalne czy sportowe – powodów do odwiedzania pobliskiej metropolii może być wiele. Nawet, jeśli potrzeba przyjazdu do Wrocławia miałaby pojawiać się jedynie sporadycznie, to dostępność bezpośrednich połączeń autobusowych czy kolejowych oraz dobre drogi dojazdowe stanowi duże ułatwienie.
Odległość między Sobótką a Wrocławiem  wynosi niecałe 30 km, choć oczywiście dokładny dystans do pokonania zależy od konkretnego miejsca docelowego. Główne możliwości dojazdu do Wrocławia są trzy: transport własnym samochodem, który zajmuje około pół godziny, autobusem lub pociągiem. W 2022 roku została uruchomiona nowa linia kolejowa między Sobótką a Wrocławiem, dzięki której podróż między miastami osobom niezmotoryzowanym zajmuje około 40 minut połączeniem tradycyjnym i 30 minut linią przyspieszoną. Umożliwia ona szybki i wygodny dojazd do centrum tego miasta – pociągi jadące tu z Sobótki zatrzymują się na Dworcu Głównym, skąd można z łatwością przedostać się w stronę każdej z wrocławskich dzielnic.

Mieszkania w podwrocławskich gminach – wybierz Sobótkę!

W ofercie Lokum Deweloper znaleźć można mieszczące się w Sobótce osiedle Lokum Monte, położone przy samej granicy Ślężańskiego Parku Krajobrazowego, u podnóża dobrze znanej mieszkańcom Dolnego Śląska góry Ślęży. Inwestycja ta wyraźnie wyróżnia się na tle innych obiektów w okolicznych miejscowościach pod Wrocławiem. Projekt architektoniczny budynków inspirowany jest górskim klimatem otoczenia – nowoczesne, proste bryły ze spadzistymi dachami oraz połączenie kilku odcieni szarości z bielą i drewnianymi elementami ozdobnymi nadają wyjątkowej elegancji temu miejscu. Dzięki tak przemyślanej koncepcji, budynki wtapiają się w otaczający je park krajobrazowy, idealnie wpasowując się w tę pełną zieleni i spokoju okolicę.
Osoby, które swoje wymarzone mieszkanie pod Wrocławiem w Sobótce odnajdą w Lokum Monte, będą mogły korzystać z prywatnej strefy wellness. W dostępnym tylko dla mieszkańców obiekcie, który mieści się w centralnym punkcie osiedla, znajdują się między innymi basen, sauny oraz sala fitness z nowoczesnym sprzętem. Sąsiedztwo gór i terenów zielonych oraz kameralne SPA tuż koło domu to z pewnością dobre powody, by wybrać właśnie inwestycję Lokum Monte w Sobótce.

Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym osiedlu i sprawdź ofertę tanich mieszkań w okolicy Wrocławia. Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie, pod numerem telefonu: 71 796 66 66 lub bezpośrednio w naszym salonie sprzedaży na terenie inwestycji przy ul. Armii Krajowej w Sobótce bądź przy ul. Krawieckiej 1/101 we Wrocławiu. Chętnie opowiemy więcej o mieszkaniach, które powstały w tym malowniczym otoczeniu i odpowiemy na wszystkie pytania, jakie mogą się pojawić.