Etapy IIb i Va osiedla Lokum Victoria z pozwoleniem na użytkowanie

wróć do aktualności

W ramach etapów IIb i Va oficjalne pozwolenia na użytkowanie uzyskało 385 mieszkań. Wraz z etapem IIb mieszkańcom przekazany  zostanie także pierwszy z dwóch dziedzińców osiedla, na którym znajdują się fontanna, bezpieczny plac zabaw i strefa do ćwiczeń na wolnym powietrzu, a wszystko w otoczeniu starannie zaplanowanej zieleni.

 

Na terenie osiedla wciąż dostępne są wolne rodzinne metraże - zobacz cennik.

 


Lokum Victoria to nowoczesne osiedle położone w centrum Wrocławia, na Starym Mieście. Zlokalizowane jest w kameralnej części ulicy Tęczowej, w odległości zaledwie kilku minut od wiodącej do Rynku Promenady Staromiejskiej. W pobliżu znajdują się centra biznesowe, przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe oraz liczne instytucje kultury. Inwestycja przywróciła wrocławianom nieco zapomniany i zaniedbany teren położony w centrum miasta.

Osiedle Lokum Victoria odznacza się podwyższonym standardem wykonania, zarówno w częściach prywatnych, jak i częściach wspólnych. Na osiedlu znajdą się dziedzińce z fontannami, bezpieczne place zabaw, przyrządy do ćwiczeń fizycznych a także bogata zieleń z nowymi nasadzeniami oraz licznie zachowanym starodrzewem. Cechą charakterystyczną inwestycji jest zrewitalizowana XIX-wieczna zabudowa. Dawna hala targowa, budynek biurowy oraz budynek dawnej wagi zyskają nowe funkcje i ponownie będzie w nich tętnić życie. Powstaną tu m. in. centrum rekreacyjno-sportowe oraz powierzchnie biurowe i handlowo - usługowe. Na terenie osiedla znajdzie się również neon nawiązujący do tradycji wrocławskich reklam świetlnych. Jego hasło i projekt wyłonili w konkursie mieszkańcy miasta.