Deweloper Wrocław

Solidny deweloper z Wrocławia

Początki naszej działalności sięgają 2004 roku i wrocławskiego biznesu, na którego wartościach powstała prężnie rozwijająca się Grupa Lokum Deweloper, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i zatrudniająca ponad 100 osób. Jesteśmy deweloperem w Krakowie oraz we Wrocławiu i budujemy nowe mieszkania na sprzedaż, które spełniają zróżnicowane potrzeby klientów, zarówno tych nabywających lokum dla siebie, jak i kupujących inwestycyjnie nieruchomości we Wrocławiu na rynku pierwotnym. Naszą filozofią jest tworzenie komfortowych inwestycji deweloperskich we Wrocławiu i w Krakowie ze szczególną dbałością o części wspólne wraz z terenami rekreacyjnymi. Na dziedzińcach osiedli powstają miejsca wypoczynku ze stylową małą architekturą, kolorowe place zabaw, nowoczesne siłownie terenowe oraz urokliwe fontanny. Profesjonalnie zaprojektowane strefy zieleni wypełniamy bogatą, różnorodną roślinnością, która zachęca do relaksu na świeżym powietrzu. Tak zaaranżowane ogólnodostępne przestrzenie sprzyjają spotkaniom i sąsiedzkiej integracji. Na terenach inwestycji budujemy też lokale handlowo-usługowe, które ułatwiają mieszkańcom realizację codziennych potrzeb, bez konieczności docierania w inne części miasta. Procesowi planowania każdej inwestycji mieszkaniowej przyświeca idea stworzenia wyjątkowego i przyjaznego miejsca do życia. Mają być to osiedla nie tylko do mieszkania, ale także do pracy, rekreacji, odpoczynku, codziennego wygodnego funkcjonowania. Najlepszymi przykładami dopasowania naszych mieszkań z rynku pierwotnego do oczekiwań są zakupy kolejnych lokali przez klientów, którzy po nabyciu nowego mieszkania w jednej z inwestycji, często do nas wracają.

Pierwsze inwestycje mieszkaniowe

Pierwszą naszą realizacją jako dewelopera we Wrocławiu była gruntowana modernizacja i adaptacja istniejącego budynku przy ulicy Sycowskiej. Ten projekt dał nam impuls do rozpoczęcia kolejnych inwestycji we Wrocławiu, już na większą skalę. Od domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej pod Wrocławiem, przez dwuetapowe osiedle Lokum Mosiężna, po coraz większe przedsięwzięcia takie jak wyjątkowe Lokum da Vinci z bulwarem i pergolą na Gądowie Małym czy Lokum di Trevi z zielonymi dziedzińcami i fontannami na Tarnogaju. Budując kolejne osiedla, zarówno te wieloetapowe jak i kameralne, na przykład Lokum Viva na wrocławskim Szczepinie, realizowaliśmy przyjęty model projektowania i prowadzenia inwestycji mieszkaniowych. Sukces na gruncie wrocławskim zachęcił nas do podejmowania odważniejszych kroków na szerszym rynku deweloperskim. W grudniu 2015 roku zadebiutowaliśmy na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Był to ważny etap w rozwoju naszej firmy, który umożliwił zwiększenie skali biznesu. Lokum Deweloper funkcjonuje w trybie standardów giełdowych, prowadzi jasną i transparentną politykę informacyjną. Wejście na rynek krakowski w 2016 roku otworzyło nowy rozdział w naszej działalności. Inwestycje mieszkaniowe w Krakowie – Lokum Siesta i Lokum Vista – szybko docenili mieszkańcy stolicy Małopolski. Projekt Lokum Siesta został zauważony także przez niezależnych ekspertów: I etap osiedla otrzymał nagrodę GRAND PRIX i tytuł Mieszkaniowej Perły Krakowa za otwarcie na zieleń miejską oraz rozwiązania architektoniczne uwzgledniające bliskość rzeki Wilgi.

Wysoka jakość i doświadczenie na rynku pierwotnym nieruchomości

Solidność, terminowość i funkcjonalność to wartości, którymi jako developer kierujemy się przy naszych projektach w Krakowie i we Wrocławiu, bo nie tylko budujemy nowe mieszkania, ale przede wszystkim spełniamy marzenia klientów o własnym domu. Nad powstawaniem osiedli czuwa zespół doświadczonych specjalistów, którzy kompleksowo zarządzają całym procesem inwestycyjnym – pełnimy funkcję generalnego wykonawcy dla wszystkich inwestycji we Wrocławiu i w Krakowie. Na każdej budowie prace prowadzą sprawdzeni podwykonawcy, co gwarantuje najwyższy standard dostarczanych usług. Poszczególne etapy inwestycji deweloperskich w Krakowie i we Wrocławiu realizujemy zgodnie z harmonogramem, dzięki czemu przyszli mieszkańcy mogą z wyprzedzeniem zaplanować prace wykończeniowe oraz aranżacyjne. Oferujemy także możliwość oddania klientom gotowego do zamieszkania lokalu zrealizowanego w programie Lokum pod klucz. Osoby decydujące się na takie rozwiązanie współpracują z doświadczonymi projektantami wnętrz, a prace w ich mieszkaniu wykonuje profesjonalna ekipa remontowa. Przez lata zyskaliśmy zaufanie Klientów, marka Lokum Deweloper z Wrocławia gwarantuje kupującym wysoką jakość i bezpieczeństwo transakcji przy kupnie nowego mieszkania. Podejmując coraz bardziej śmiałe wyzwania we Wrocławiu i w Krakowie mamy przekonanie, że budując osiedla, chcemy oddawać w ręce klientów miejsca wymarzone i spełniające ich potrzeby, przy zachowaniu najwyższych standardów, zarówno w procesie budowlanym, jak i w obsłudze klienta.

Rewitalizacja inwestycji we Wrocławiu

Nasze wieloletnie doświadczenie i odpowiedzialność za jakość kształtowania przestrzeni miasta sprawiają, że jako firma deweloperska z Wrocławia oprócz tworzenia nowoczesnych nieruchomości rynku pierwotnego podejmujemy się przedsięwzięć związanych z renowacją zabytkowych kompleksów. Projekty zrealizowane z szacunkiem do historii i dbałością o każdy detal, a jednocześnie oryginalnie łączące nowoczesność z przeszłością, są przykładami profesjonalnej rewitalizacji. Na osiedlu Lokum Victoria przy ul. Tęczowej na Starym Mieście we Wrocławiu oprócz stworzenia nowoczesnej zabudowy mieszkaniowej, odrestaurowaliśmy i przywróciliśmy do użytku historyczne budynki. Dawna hala targowa, waga z charakterystyczną wieżą zegarową oraz zabytkowy biurowiec zyskały nowe funkcje – lokali handlowo-usługowych oraz biurowych, dzięki czemu ponownie służą mieszkańcom miasta i stanowią oryginalną ozdobę naszej inwestycji deweloperskiej. Z kolei zrealizowana przez nas z rozmachem rewitalizacja XIX-wiecznego kompleksu zabudowań wraz z przylegającym terenem, znajdujących się przy ul. Ks. J. Poniatowskiego/ B. Prusa, w spektakularny sposób zmieniła opustoszałe i niszczejące miejsce w centrum Wrocławia w prestiżową inwestycję Lokum Vena. W odnowionej z najwyższą starannością i we współpracy z ekspertami historycznej zabudowie stworzyliśmy unikatowe apartamenty o wysokim standardzie. Obok odrestaurowanej części stanął nowoczesny budynek mieszkalny, a osiedle wzbogaca urokliwie zagospodarowany dziedziniec pełen zieleni wraz fontanną i zachowanym starodrzewem. Inwestycja mieszkaniowa Lokum Vena została nagrodzona w ogólnopolskim konkursie Budowa Roku 2019, jurorzy docenili rewitalizację zespołu zabytkowej zabudowy oraz jej adaptację do nowej funkcji mieszkaniowo-usługowej.

Nowe inwestycje we Wrocławiu

Nasze inwestycje powstają w miejscach z rozbudowaną infrastrukturą miejską, często w centrum lub w jego pobliżu. Przykładem takiej inwestycji jest wieloetapowe osiedle Lokum Porto na wrocławskim Starym Mieście, tuż przy Odrze, a zarazem w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta i Kępy Mieszczańskiej. Będąc deweloperem z Wrocławia, miasta tętniącego życiem, nie zapominamy też o klientach, którzy szczególnie cenią sobie spokojną atmosferę i elegancką architekturę. Z myślą o takich osobach zaprojektowaliśmy inwestycję Lokum Verde, zlokalizowaną w zacisznej okolicy na północy Wrocławia, przy ul. Odolanowskiej/Stoczniowej na Zakrzowie. W podwrocławskiej Sobótce, tuż przy Ślężańskim Parku Krajobrazowym, stworzyliśmy osiedle Lokum Monte. Wyjątkowe położenie, wysoki standard, pełne zieleni strefy relaksu i prywatna strefa wellness ze SPA czynią je idealnym miejscem do życia, spędzania wolnego czasu czy pracy zdalnej.

Inwestycje w Krakowie

Jesteśmy też znanym deweloperem w Krakowie. Prowadzimy tu inwestycje, które charakteryzują się sprawdzonymi, ponadczasowymi rozwiązaniami: pełne zieleni, komfortowe przestrzenie do życia z różnorodną ofertą nowych mieszkań. Pierwsze etapy krakowskich osiedli Lokum Siesta i Lokum Vista zostały oddane do użytkowania mieszkańcom na koniec 2018 roku, a następne części tych inwestycji znajdują się w sprzedaży. Obserwując preferencje klientów oraz zainteresowanie naszą ofertą jako cenionego dewelopera, nowe mieszkania w Krakowie staramy się projektować tak, by jak najlepiej odpowiadały potrzebom ich przyszłych lokatorów. Kolejna nasza inwestycja – Lokum Salsa – powstaje na Zabłociu, w dzielnicy poprzemysłowej, która obecnie przeżywa renesans w stolicy Małopolski, a reaktywacja zaniedbanych terenów miejskich odbywa się między innymi dzięki projektom deweloperów w Krakowie.

Pewny deweloper

Należymy do grona spółek zrzeszonych w ramach Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań, a także Polskiego Związku Firm Deweloperskich – największej organizacji skupiającej developerów mieszkaniowych oraz biurowych na terenie Polski. Nasze inwestycje mieszkaniowe cieszą się uznaniem nie tylko klientów, ale także jurorów licznych plebiscytów i konkursów. W ciągu ostatnich lat jako deweloper z Wrocławia i deweloper z Krakowa byliśmy wielokrotnie nagradzani prestiżowymi tytułami, np.: Piękny Wrocław, Solidny Deweloper, Deweloper Roku, Inwestycja Roku, Złote Diamenty Forbesa, Gepardy Biznesu, Osiedle 25-lecia.

Odpowiedzialny rozwój

Dążymy do ciągłego rozwoju oraz utrzymywania zróżnicowanej i atrakcyjnej oferty nieruchomości z rynku pierwotnego, by móc odpowiadać na aktualne zainteresowanie klientów zakupem mieszkań. Świadomie i odpowiedzialnie kształtujemy krajobraz rynku nieruchomości mieszkaniowych, bo jako deweloperowi w Krakowie i we Wrocławiu, zależy nam na stabilnej i zrównoważonej sytuacji w branży. Poszukując nowych gruntów pod inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu i w Krakowie zwracamy uwagę na możliwość zastosowana nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązań projektowych, które będą uwzględniały dopasowanie nowej zabudowy do istniejącej tkanki miejskiej. Skupiamy się na pozyskiwaniu takich działek pod inwestycje, na których będziemy mogli oprócz budynków mieszkalnych zrealizować także przestronne i pełne zieleni miejsca relaksu i rekreacji dla mieszkańców. Staramy się zawsze kierować ku nowym wyzwaniom developerskim, chcemy spełniać zmieniające się potrzeby kupujących podczas projektowania i sprzedaży nowych mieszkań we Wrocławiu z rynku pierwotnego. Zadowolenie klientów z wybrania właściwego dewelopera i mieszkania daje nam dużo satysfakcji i motywuje nas do dalszej wytężonej pracy.